Infolinka733 455 333 po - pá 7:30 - 16:30

Celkem 108 795 inzerátů v nabídce.

4 tipy pro výběr bytového textilu do domácnosti

Potřebujete nový bytový textil, ale nevíte, podle čeho se orientovat v nabídce nejrůznějších obchodů? V tomto článku najdete několik praktických rad, které vám s tím mohou pomoci.

Ujasněte si, co vlastně potřebujete

Pro efektivní a cenově výhodný nákup je dobré ujasnit si, co všechno potřebujete. Dobrou strategií je sepsání seznamu, kde si připravíte jednotlivé položky i potřebný počet kusů. Máte tak jistotu, že na nic nezapomenete a při objednávání z internetu naplno využijete poštovné. Podobně postupujte i při nákupu v kamenném obchodu, kam se rozhodně nechcete v rámci úspory času několikrát vracet.

Výběr správných rozměrů

Bytový textil má hlavně plnit svou funkci. Aby to bylo možné, je potřeba vybrat vhodné rozměry. Důležité jsou zejména záclony, které by měly být akorát tak dlouhé. Správný výběr velikostí varianty si raději několikrát ověřte také při nákupu povlečení a prostěradla, protože i zde existuje několik různých typů.

Na materiálu záleží

Dalším velmi důležitým parametrem, na který se zaměřit při výběru bytového textilu, je materiál a zpracování. Při volbě kvalitních výrobků máte víceméně jistotu, že vydrží několik vyprání bez změny vzhledu či struktury. Krásné závěsy či ložní prádlo je vhodné vybírat v bavlněném provedení. Hlavně u bytového textilu, který je v přímém kontaktu s pokožkou, sledujte, zda je složení čistě bavlněné.

Design a výsledný efekt

Samozřejmostí je také touha po krásném designovém efektu. S pomocí elegantních povlaků na malé polštářky, barevně sladěných závěsů, pěkných čistých záclon a dalších prvků perfektně doladíte dojem útulného bydlení. U většiny věcí je dobré přemýšlet také nad tím, že jednou za čas je potřeba vše důkladně vyprat, takže se hodí mít v záloze další sadu na převlečení. Někdo také nedá dopustit na sezónně laděný bytový textil například do zimních či letních odstínů.