Celkem v bazaru 28751 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2730 nových .

Akné = nemoc teenagerů? Kdepak, trápí i dospělé!

Už dávno nepatříte mezi teenagery, ale přesto vaše pleť vypadá, jako by pořád zůstala v pubertě? Možná vás potěší, že v tom nejste sami. Se zanícenými pupínky, černými tečkami a akné bojuje řada žen, které už překročily třicítku. Kde děláte chybu? A dají se vůbec tyto kožní nedokonalosti porazit, nebo jste odsouzena zůstat v tomto směru „puberťákem“ napořád?

Nevhodná kosmetika

Pravidelně o svou pleť pečujete, důkladně ji odličujete, čistíte, ale přesto se vás akné ne a ne pustit? Možná děláte chybu v produktech, které používáte. Většina přípravků je totiž určena na mladou problematickou pleť, zatímco a té zralejší mohou napáchat víc škody než užitku. Bývají příliš agresivní, pokožku přesušují a narušují tak její přirozenou rovnováhu a vy se ocitáte v začarovaném kruhu. Dobrou službu vám neprokážou ani hutné vazelínové krémy, které jsou zase příliš mastné.

Stres

Stres představuje velkou zátěž pro naše tělo, nadměrně ho totiž vyčerpává. V důsledku oslabené imunity pak vzniká mnoho zdravotních problémů – od rýmy a chřipky přes bolesti hlavy, zažívací potíže až po nejrůznější kožní problémy, akné nevyjímaje. Pleť totiž odráží naši duševní pohodu. Najděte si proto čas na relaxaci, a to jak fyzickou, tak emoční. Meditujte, cvičte jógu, pořádně se vyspěte, vyrazte do wellness centra, snažte se udržet rovnováhu mezi prací a soukromím a berte situace, které vám život přináší, s trošku větším nadhledem.

 

Hormony

Hormonální výkyvy, které jsou u žen často spojeny s menstruačním cyklem, těhotenstvím nebo menopauzou, mohou rovněž stát za vznikem nepříjemných pupínků. Nejčastěji bývá na vině nadbytek mužských hormonů androgenů, které způsobují rozšířené póry a zvýšenou produkci kožního mazu. Hormonální akné je bohužel velice odolné, musíte s ním tedy bojovat komplexně a na všech frontách. Změňte životní styl, stravování, podpořte játra, zařaďte více pohybu, omezte stres.

Léčba akné je běh na dlouhou trať. Jedná se totiž o onemocnění a nikoli pouze o kosmetický problém, a tak k němu musíme přistupovat. Chcete-li se ho zbavit a běžná opatření na něj nezabírají, svěřte se do rukou odborníků – čím dříve tak učiníte, tím lépe. Nebudete totiž muset pak řešit následky v podobě jizviček nebo pigmentových skvrn. Dermatologové vám mohou naordinovat různé gely, krémy, roztoky, případně antibiotika a provést specifická ošetření a procedury. Tak nedovolte akné, aby nad vámi vyhrálo!