Celkem v bazaru 37051 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2760 nových .

Na co si dát v zimě pozor u auta

Zima je období, které dává automobilům hodně zabrat. Velmi nízké teploty, jejich časté střídání, sníh a sůl na silnicích a také náročné a mnohdy i zdlouhavé cestování. Vaše auto si tak zaslouží péči a pravidelnou kontrolu. Víte, na co si dát pozor a co nezapomenout?

Doplňujte kapaliny

V zimě nezapomínejte kontrolovat kapaliny, mezi takové patří například motorový olej, určitě nechcete, abyste si zkomplikovali cestu, kde byste museli například čekat na odtah nebo dokonce vyhledat pomoc pěšky. Motorový olej byste měli v autě měnit pravidelně, klidně si pořiďte do auta deníček, kam si budete zapisovat, kolik kilometrů jste ujeli a kdy už je potřeba olej vyměnit.

Nezapomeňte na funkční stěrače

Není nic horšího, než když je sněhová vánice, případně chumelí a vám nefungují stěrače. Cestování se pak stává opravdu hororovým zážitkem. Vždy si stěrače zkontrolujte, a pokud máte například opotřebované gumičky, nebojte se je vyměnit anebo koupit rovnou nové stěrače.

Voda do ostřikovačů

Stejně jako funkční stěrače je důležité mít vodu ostřikovačů. Pořiďte si takovou, která v zimě nezamrzne a díky které se vám přední sklo snáz a rychleji rozmrazí.

Rozmrazovač zámků

Velkým pomocníkem, hlavně pokud mrzne a je velká zima, je také rozmrazovač zámku. Pokud máte autoklíč s imobilizérem a ovládáte jej na dálku, tak se může stát, že tento klíč ve vlhku, mokru a v zimě může přestat fungovat. V takovém případě se nebojte obrátit na servis nebo si nechte vyrobit nový autoklíč.

Řetězy na kola

Důležitou otázkou je, kam všude v zimě jezdíte. Pokud jezdíte převážně do práce a zpátky, případně ještě na nákup, nemusíte řetězy na kola příliš řešit. Pokud však bydlíte v horské oblasti nebo se chystáte na hory jet, řetězy na kola by měly být samozřejmostí. V kufru je určitě uvezete a mohou vám zachránit i život.

Nepovinná výbava

Co se týče nepovinné výbavy, tak v zimě do auta určitě přibalte deku, nikdy nevíte, kde budete čekat v koloně, kdy budete deku potřebovat, pokud byste měli problém s autem a potřebovali byste například opravit řídící jednotku. Mějte u sebe také kanystr s čistou vodou. V případě nouze jej můžete použít, když vám dojde palivo a museli byste na nejbližší benzinu.