Celkem v bazaru 57900 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2766 nových .

Bydlení v bytě či domě – jaké je to pravé pro vás?

Jestliže máte v plánu vyměnit vaše staré bydlení za nové, jistě zvažujete i to, jestli budete žít v bytě nebo domě. Obě tyto varianty mají jistě mnoho výhod, avšak musíte vycházet z toho, jaké požadavky na nové bydlení vlastně máte.

Kde si představujete ideální bydlení?

Než se pustíte do výběru bytu či stavby domu, musíte si zodpovědět základní otázky. Do těch zahrňte nejenom svoje představy o bydlení, ale také praktické věci. V jaké lokalitě chcete bydlet? Máte rádi klid na předměstí nebo vás raději láká dostupnost všeho ve městě? Potřebujete hodně prostoru pro rodinu nebo se spokojíte s menším bydlením? Chcete dopřát dětem zahradu a možnost si na ní hrát nebo vám postačí děti doprovodit do městského parku? Jestliže znáte odpověď, pusťte se do výběru konkrétního obydlí. Nezapomínejte si také řádně prověřit nejenom stav nemovitosti, ale také možnosti dané lokality, včetně občanské vybavenosti.

Stavba či koupě?

Pokud jste se rozhodli pro byt, máte podstatně jednoduší cestu. Stačí pouze najít takový, který vám bude vyhovovat prostorově i co se týče daného místa. S rodinným domem je to trochu složitější, avšak výsledek stojí za to. Zvažte, zda chcete rekonstruovat již postavený dům nebo raději investujete do pozemku. Pamatujte, že rekonstrukce mnohdy bývají mnohem finančně i časově náročnější než stavba rodinného domu na klíč. Cihlové domy mohou být zastaralé, nesplňují moderní standardy na bezpečnost či energetickou úsporu. Jestliže chcete do budoucna ušetřit, je moudré zvážit nízkoenergetický dům, který vám veškeré investice vrátí v průběhu několika let. Jestliže si přejete bydlet co nejdříve, ideálním řešením je ekologická a rychlá stavba dřevostavby na klíč. Ta může na vašem pozemku stát již velmi brzo, často do několika málo měsíců.

A jakému bydlení dáváte přednost vy? Je to prostor v rodinném domě či pohodlí v městském bytě?

Bungalov Katka