Celkem v bazaru 26847 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 3694 nových .

Vybíráte auto a stále nenacházíte? Řešením může být dovoz z Německa

Při výběru automobilu se nemusíme omezovat jen na český trh. Pokud vás z jakéhokoli důvodu neuspokojuje nabídka tuzemských prodejců, nemusíte si zoufat nebo volit kompromis. Řešením může být dovoz aut ze zahraničí. A mnohdy ho takto pořídíte za výhodnějších podmínek.

Odkud si nechat dovézt vůz?

Ideální je vybrat některou ze zemí Evropské unie. Nejčastější volbou bývá Německo. Je k tomu řada velice dobrých důvodů, zejména:

1. Vzdálenost

Německo je jedním z našich sousedů. Proto je dovoz aut z Německa snadný.

2. Dobrý technický stav vozidel

V Německu je zvykem věnovat vozům větší péči než v ČR. Na stavu automobilu se navíc výrazně podepisuje stav silnic, na kterých je používáno. A každý, kdo naše západní sousedy někdy navštívil, dobře ví, jaký je rozdíl mezi stavem jejich a našich vozovek. I u nás najdeme silnice s kvalitním povrchem, ale na druhou stranu v Německu v podstatě nenarazíme na silnici ve špatném stavu. U nás je to bohužel obvyklý jev nejen na okreskách, ale i na dálnicích.

3. Férové jednání

Němečtí obchodníci s vozidly mají dobrou pověst doma i za hranicemi. V podstatě se u nich nesetkáme s takovými nešvary, jako jsou skryté vady vozidla, přetočený tachometr, nebo dokonce zatajení informace, že se jedná o havarované vozidlo.

4. Cena automobilu

Pokud porovnáme ceny automobilů v Německu a České republice, zjistíme, že vozy ve stejné kategorii mají v Německu často lepší výbavu než ty na našem trhu.

U jakých vozů se dovoz vyplatí?

Dovoz aut je dobrým řešením, pokud si chcete pořídit kvalitní novější vůz. Naopak dovoz starých aut se obvykle nevyplatí.

Jak vyřešit dovoz auta z Německa?

Pokud se na německém trhu neorientujete, neovládáte jazyk nebo neradi řídíte na delších cestách, můžete využít služeb specializované firmy, která zařídí vše potřebné.