Celkem v bazaru 57903 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2766 nových .

Chcete se zbavit vlhkého zdiva? Pomůže chemická injektáž zdiva

V současné době se spousta majitelů rodinných domů a dalších objektů potýká s nadměrnou vlhkostí zdiva. Bohužel, do konstrukce nemovitosti proniká z okolní zeminy vodorozpustná sůl, která výrazně narušuje statické a izolační vlastnosti budovy. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se takové problémy řeší.

Jakmile se do zdiva dostanou sírany, dusičnany a chloridy, což jsou nejčastější vodorozpustné soli, póry stavebních materiálů se výrazně zúží, a tím pádem je potom zdivo schopné přijímat a vázat vodu. Stavební materiály se poškodí, a potom vás čekají nemalé stavební úpravy.

Co způsobuje nadměrná vlhkost?

Jakmile se do zdiva dostane vlhkost, sníží se tepelněizolační vlastnosti zdiva, a tím pádem se v interiéru začínají objevovat plísně. Jestliže máte v domě dřevěné prvky, dojde k jejich hnití, což zřejmě nechcete. Pokud tedy toužíte předcházet těmto neduhům, je nezbytné provést sanaci postižených konstrukcí. Pronikání vlhkosti zabrání izolace zdiva, kterou by měl navrhnout odborník.

Jak se provádí chemická injektáž?

Jednou z nejčastěji využívaných technologií izolace zdiva je chemická injektáž, kterou je možné provést na jakémkoliv typu vlhkého zdiva. Vyznačuje se hned několika přednostmi. Jedná se o rychlý a jednoduchý způsob, jak stavební konstrukci navrátit její tepelněizolační vlastnosti. Dále se chlubí vysokou variabilitou použití a možností provedení rubových a plošných izolací.

Chemická injektáž se provádí tak, že se do stavebního materiálu tlakem pouští silikonové mikroemulze a krémy, akrylátové gely a polyuretanové pryskyřice. Jestliže hledáte specialistu, jenž izolace a sanace vlhkých budov provádí, obraťte se na specialistu, jimž není nikdo jiný než František Hróz. Spokojení budete nejen s kvalitou odvedené práce, ale také s cenou.