Infolinka733 455 333 po - pá 7:30 - 16:30
nebo Registrace pro přístup do sekce Můj Profit.

Celkem v bazaru 27374 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 3807 nových .

Vybíral jsem si nové pneumatiky, málem jsem podlehl těm univerzálním

Před několika týdny jsem se rozhodl přezout zimní pneumatiky na letní, ovšem při té příležitosti jsem zjistil, že pneumatiky na letní sezónu jsou celkem sjeté. Přestože s hloubkou dezénu bych se ještě vešel do zákonného limitu, rozhodl jsem se kvůli své bezpečnosti (a bezpečnosti celé rodiny) investovat do nových modelů. Trh s pneumatikami je však poměrně rozmanitý, a proto pro mě opravdu nebylo jednoduché vybrat si pneumatiky, které by mi vyhovovaly po všech stránkách.

I když by cena neměla být rozhodující, stále hraje při výběru poměrně velkou roli. Hledal jsem různé testy, abych zjistil, jak si jednotlivé pneumatiky v určitých disciplínách vedly, a přitom jsem narazil na univerzální pneumatiky. Samozřejmě byl jsem ohromen tím, že bych nemusel už nikdy přezouvat a odpadla by mně starost se skladováním. Začal jsem si tedy o univerzálních gumách zjišťovat více informací.

Od univerzálních pneumatik jsem dal ruce pryč

Podíval jsem se na cenu, ta byla opravdu přijatelná. Jakmile jsem si však četl o univerzálních pneumatikách více a více podrobností, nakonec jsem se rozhodl, že od nich dám vskutku ruce pryč. Univerzální pneumatiky jsou spíše pro sváteční řidiče, kteří vyjedou z garáže třikrát do roka. Jelikož já jezdím takřka denně do práce třicet kilometrů, nemohl jsem si dovolit, aby mi automobil kvůli nekvalitním pneumatikám na silnici selhal.

Celoroční gumy mají delší brzdnou dráhu a nemají tak dobré výkony na mokré (respektive zasněžené) vozovce jako prémiové alternativy.

Jaké letní pneumatiky jsem nakonec zvolil?

Svými vlastnostmi mě zaujaly letní pneumatiky Continental PremiumContact 6. Jedná se o novinku na trhu, která si v testech vedla opravdu náramně. Přináší vylepšený brzdný výkon na mokru a vyšší kilometrový nájezd, stejně tak slibují vyšší komfort jízdy.

Ještě se mi zamlouvají gumy Uniroyal RainExpert 3 s vysokou aquaplaningovou ochranou a perfektní stabilitou. V testech byl tento model vychvalován především pro nižší valivý odpor, dlouhou životnost a krátkou brzdnou dráhu na mokré vozovce.