Celkem v bazaru 57903 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2766 nových .

Jak si vybrat správný typ palet? Dřevěné versus plastové euro palety?

Starým opotřebeným a nevzhledným dřeveným euro paletám už pomalu odzvonilo. Pojďte se společně s námi podívat na výhody plastových palet, které pomalu zaplňují logistický trh.

Plastové palety

V logistice se nejčastěji při přepravě využívají palety. Jsou velice efektivní, jelikož usnadní transport a jsou vhodné také při uskladňování stohovatelného zboží ve skladu. Na trhu jsou k dispozici dva základní druhy. Klasické dřevěné euro palety a jejich odolná varianta v plastovém provedení. Plastové palety jsou velice ekonomické, lze je jednoduše vyčistit, na rozdíl od dřevených palet nepodléhají povětrnostním podmínkám, drží svůj tvar a jsou 100% recyklovatelné.

Euro H1

My se nyní zaměříme na všechny vlastnosti a výhody jedné konkrétní plastové palety 1200x800 mm vhodné pro potravinářský průmysl. Euro H1 GS1 je novinkou na trhu společnosti Schoeller Allibert. Ač se to nezdá, jeden z hlavních požadavků na plastové palety je bezpečnost.

Euro H1 disponuje 7mm okrajem, který zajišťuje, aby naložené zboží z palety nesklouzlo a nedošlo tak k neštěstí. Krom toho okraje palety také udržují stabilitu prázdných palet při naskladňování. Plastová paleta je samozřejmě kompatibilní s dalšími produkty jako jsou plastové bedny a přepravní vozíky.

Centrální bloky na paletě umožňují snadno oddělit a pevně udržet například přepravky na maso a bezpečně je vrstvit.

Dalším základním požadavkem je hygiena. Paleta Euro H1 je určena pro potravinový řetězec. Jejím základem jsou ventilační otvory, které podporují snadné proudění vzduchu k rychlému chlazení a zároveň slouží jako odvod vody při čištění. Je certifikována pro kontakt s potravinami a je odolná vůči hlubokému mrazu.

Manipulace s plastovou paletou je velmi snadná díky dvěma uzavřeným vstupům na delší straně palety určeným pro vidlice vysokozdvižného vozíku. Jejich hrany jsou zkoseny a zaručují tak bezpečnou manipulaci. Rohy palet mají zapuštěné zóny pro samolepící štítky, takže můžete snadno paletu okrášlit logem vaší společnosti.

A teď trochu čísel. Samotná paleta disponuje rozměry 1200 x 800 x 167 mm. Váží pouhých 18 kilogramů. Palety Euro H1 pojmou statického nákladu až 5000 kg, dynamického nákladu 1250 kg a jsou stohovatelné do výšky 1,6 m.

Tak co? Už můžete odpovědět na otázku, jaký typ palety si vybrat? Doufáme, že ano. A pokud si stále nejste jisti, obraťte se na odborníky s dlouholetou tradicí na trhu společnost Schoeller Allibert.

Chceme podotknout, že plastové palety nejsou zdaleka jediným produktem, za kterým společnost stojí. Pokud hledáte i jiné možnosti přepravy a uskladnění zboží, společnost disponuje obsáhlým portfoliem produktů. Proto neváhejte navštívit jejich webové stránky www.schoellerallibert.cz nebo je rovnou kontaktovat na adrese info.czechrepublic@schoellerallibert.com. Věříme, že najdete tu pravou volbu, která vám zefektivní a usnadní podnikání.