Celkem v bazaru 57903 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2766 nových .

Jak vybrat vzduchovku?

V posledních několika letech se poměrně zvýšil zájem o zbrojní průkazy, neboť stále více lidí má kvůli aktuálnímu dění strach o svou bezpečnost. Ovšem pořídit se dají také zbraně bez zbrojního průkazu, mezi něž patří například vzduchovka, o které vám v následujících řádcích prozradíme více informací.

Pokud se zajímáte o vzduchovku, potom vás nadchne, že nepotřebujete žádné povolení a zbrojní průkaz. Jedinou podmínkou je, abyste měli minimálně osmnáct let. Vzduchovky spadají do skupiny D stejně jako plynové pistole. V nabídce jsou ráže 4,5 mm a 5,5 mm, přičemž druhá zmíněná varianta je používanější.

Jaký druh vzduchovky zvolit?

Vzduchovky se rozdělují na několik kategorií podle systému. Potom ještě existují vzduchovky krátké a dlouhé. Nicméně nyní se zaměříme právě na systémy vytvářející tlak v hlavni.

Pružinové vzduchovky

Od pradávna se používají vzduchovky s pružinou, které jsou zároveň i poměrně levným řešením. Sahají po nich zejména začínající střelci, již ještě nemají vysoké nároky. Obrovskou výhodou je, že bez problémů sami vyměníte vadný píst. Jestli jste trochu zruční, vyjde vás taková oprava pouze na několik desítek korun.

Pístové vzduchovky

Další variantou jsou pístové vzduchovky disponující natlakovaným pístem naplněným speciálním plynem. Střelná zbraň tak nemá pružinu, ale píst. Systém je však náročnější na opravu, přičemž výměna se šplhá mnohdy až na několik tisíc korun. A možná ji už sami nezvládnete.

Pokud hledáte společnost, v jejíž kompetenci je prodej zbraní, podívejte se do pestrého produktového portfolia obchodu KENTAUR. V jeho nabídce najdete jak diabolky, tak i vzduchovky a další střelné zbraně. A to i ty, na které potřebujete zbrojní průkaz, což jsou skupina A, B, C a E. Kdežto na skupinu D daný dokument nepotřebujete, což spousta lidi ani neví.