Celkem v bazaru 29012 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2739 nových .

Tipy, jak začít se zahradničením

Přestěhovali jste se z města na vesnici nebo jste začali stavět vlastní dům, kde máte k dispozici zahradu? V takovém případě můžete ušetřit za ovoce a zeleninu a vypěstovat si na zahradě vlastní. Víte, jak začít se zahradničením a co všechno k tomu potřebujete?

Zahradní nářadí

V první řadě je důležité mít zahradní nářadí, které vám ulehčí práci. Od základního zahrádkářského vybavení, kam patří hrábě, lopata, rýč a například také motyka, až po elektrické nůžky na keře, křovinořez nebo elektrickou sekačku na trávu. Tyto zahradní nástroje by vám měly ulehčit a hlavně urychlit práci na zahradě i kolem domu.

Kde nářadí skladovat

Pokud stavíte dům, tak myslete na to, že potřebujete mít prostor i na zahradní vybavení, nástroje a nářadí. V ideálním případě můžete veškeré zahradní pomůcky umístit do přilehlé garáže. Skvělým nápadem je i zahradní domek, případně kůlna, která je určená přímo pro skladování nářadí.

Rozvrhněte si zahradu

Před tím než začnete s rytím zahrady, případně sázením a dalšími úpravami, si udělejte plán. Můžete si na papír jednoduše načrtnout, jak vaše zahrada vypadá a dopsat také délku a šířku zahrady. Poté jednoduše naplánujte, kde budete mít záhony, kde trávník a kde bude místo k posezení. Nezapomeňte na skleník, případně prostor na bazén nebo venkovní kuchyni s grilem.

Jaké vybrat rostliny

Při výběru toho, co chcete na zahradě pěstovat, byste měli zohlednit, jak často můžete sazenice zalévat, zda bydlíte u lesa, u pole, případně jen na okraji vesnice. Mnohé květiny potřebují jižní stranu, jiné zase stín. Zeleninu pěstujte převážně ve skleníku nebo si pomocí fólií vytvořte vlastní záhon se zavlažováním. Pokud chcete sázet i ovocné stromy, měli byste mít na zahradě dostatek místa, případně si kupte a nasaďte již mírně vzrostlé stromy.

Úprava zahrady a okolí domu

Aby byla vaše zahrada ideálním místem pro sázení květin i plodin využijete širokou nabídku zahradní techniky. Vybrat si můžete například kultivátory, mulčovače nebo dokonce drtiče zahradního odpadu. Veškerá zahradní technika je efektivní pomocí, jak udělat ze zahradničení zábavu a radost. 

Co nesmí chybět

Na zahradě by kromě záhonů, skleníku a místa pro posezení a odpočinek, neměl chybět kompost, kterým můžete následně hnojit záhony. Skvělým nápadem jsou také hmyzí hotely, protože vám na zahradu přilákají pomocníky k opylování květin. Pokud máte zahradu u domu, tak si můžete pořídit i ozdobné jezírko, akupresurní cestičku nebo třeba vytvořit svou malou bylinkovou zahrádku s popisy jednotlivých bylin.