Celkem v bazaru 57903 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2766 nových .

Záchvatovité přejídání – jak se vymanit ze začarovaného kruhu a konečně zhubnout?

Poruchy příjmu potravy jsou obvykle spojovány s mladší generací dívek, pravdou však je, že jimi mohou trpět (zejména) ženy a muži všech věkových kategorií. Co však dělat v případě, že se potýkáte s nadváhou a kvůli tomuto problému se vám nedaří zhubnout? Lze na přejídání vyzrát?

Záchvaty přejídání

Pro většinu lidí je jídlo součástí života, ale pro lidi trpící záchvatovitým přejídáním je středobodem všeho. O jídle přemýšlí takřka celý den a je pro ně nejenom odměnou, ale zejména prostředkem, jak se vypořádat se stresem, osamělostí, nepohodou nebo nudou. Nezáleží na tom, zda jim jídlo chutná nebo zda jsou sytí. Když je po všem, obvykle přijdou výčitky a období, kdy se drží přísné diety nebo se hladoví. Nakonec však stejně všechno sklouzne do starých kolejí. Celý tento proces je katastrofou pro zdraví. Tělo je zmatené a každý záchvat přejídání si uloží na „horší časy“ – tedy na časy, kdy člověk drží hladovky či drastické diety. Zároveň má organismus nedostatek důležitých živin, což může vést k padání vlasů, lámání nehtů, problémům s trávením či k jiným závažným zdravotním komplikacím. Jak se z tohoto stavu vymanit? A jak konečně dosáhnout ideální postavy?

Vše je v hlavě

V první řadě je potřeba si přiznat, že máte problém. Problém, který pravděpodobně sami nezvládnete. Nebojte se proto obrátit na odborníky, kteří vám nejlépe poradí, jak se s touto nepříjemnou diagnózou vypořádat. A co můžete udělat sami? Přestaňte o jídle přemýšlet jako o všeléku. I když je jídlo určitě příjemnou záležitostí, není hlavní náplní života. Určitě dobře víte, že k redukci váhy je potřeba zdravá strava a vyvážený jídelníček. Nechte si jej sestavit od výživového poradce či osobního trenéra. Jídelníček vám vnese do stravování pravidelnost a příjem vyvážené stravy způsobí, že vás opustí nezřízené chutě na sladké či na přejídání ve večerních hodinách. Zkrátka, nebudete mít hlad. K hubnutí také neodmyslitelně patří pohybová aktivita. Ta je dobrá nejenom pro redukci váhy, ale pomůže vám i s psychickým rozpoložením. Stačí si pouze najít cvičení, které vás bude bavit a naplňovat. Můžete běhat, plavat, posilovat ve fitness centru či zkusit některou ze sálových lekcí, které posilovna nabízí. Nejdůležitější však je mít správnou motivaci a zejména pozitivní přístup. Naučte se mít rádi sami sebe. Bojujte a nad jídlem zvítězíte!