Celkem v bazaru 96155 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2800 nových .

Školení řidičů se v dnešní době provádí online

Pokud přemýšlíte, jak ve společnosti co nejvíce minimalizovat administrativu, není nic jednoduššího než provádět veškerá školení přes internet, a tím máme na mysli jak školení bezpečnosti práce, tak i školení řidičů. Uvedený způsob šetří společnostem spoustu času a peněz, neboť se jedná o rychlou a efektivní metodu.

Školení řidičů referentů se řídí zákonem č. 262/2006 Sb., zákoníku práce v § 103 odst. 2. Školení řidičů musí podstoupit každý zaměstnanec, který v pracovní dobu používá motorová vozidla do 3,5 tuny, a to bez ohledu na to, zda používá služební či vlastní automobil.

Co všechno zahrnuje školení?

Školení zahrnuje několik témat a testových otázek, přičemž jednotlivá témata se vztahují jak na pravidla provozu na pozemních komunikacích, tak i na teorii a zásady bezpečné jízdy. Dále by měl řidič vědět, jak jednat při dopravních nehodách, jak podat první pomoc a podobně. Ještě se řidič na školení dozví, bez jakých dokladů se v automobilu neobejde.

Školení však nenahrazuje profesní školení pro řidiče vozidel nad 3,5 tuny, což byste si mohli splést. Profesní školení má trochu širší zaměření a větší spektrum témat.

Školení musí mít zaměstnanec, pokud řídí auto na služební cestě

Pravděpodobně vás zajímá, jak to je, pokud řídí zaměstnanec auto na služební cestě. Jestliže běžně pracovník nepoužívá vozidlo během své práce, ale vyráží na služební cestu, ať už v tuzemsku, nebo do zahraničí, bez školení řidičů se neobejde, a to i přestože bude sedět ve vlastním soukromém automobilu. V případě, že by zaměstnanec neměl platné školení, postihnuty by mohly být obě strany, což se rozhodně nevyplatí.

Školení probíhá v kybernetickém prostředí, a proto nemusíte své zaměstnance hnát někam do jiného města či jiné firmy, která školení provádí.