Celkem v bazaru 96163 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2800 nových .

Staňte se úspěšným realitním makléřem. Co všechno taková práce obnáší?

V dětství jste pravděpodobně snili o úplně jiném povolání, než je realitní makléř. Většinou si ratolesti představují, jak se stanou kosmonauty, modelkami i popeláři, neboť si neuvědomují, co všechno za takovou prací stojí. Pokud jste si někdejší sen nesplnili a zakotvili jste v bance za přepážkou, což vás absolutně nenaplňuje, je nejvyšší čas na změnu. Věřili byste tomu, že práce realitního makléře dokáže být stejně dobrodružná jako práce kosmonauta?

Co tedy všechno práce realitního makléře zahrnuje? Zřejmě patříte mezi většinu, která si jako první představí milionáře v obleku, jenž pracuje sotva pět hodin týdně. Ovšem opak je pravdou. Pokud realitní makléř prahne po slušném výdělku, je nezbytné, aby se o své klienty zajímal a poskytoval jim kvalitní služby. Jestliže zákazník nemůže na prohlídku v týdnu, nedá se nic dělat, realitní makléř musí pracovat i o víkendu. V podstatě se řídí heslem: „Náš zákazník, náš pán.“

Jak vypadá běžný pracovní den realitního makléře?

Zajímá vás, co všechno musí realitní makléř během jednoho dne zařídit? Práce v realitách není procházka růžovou zahradou, nicméně po práci se dostaví sladká odměna v podobě provizí. Zabývá se právními a ekonomickými problémy, stará se o obhlídky nemovitostí, vyjednává ceny a podobně. Je těžké naplnit očekávání klientů. Zatímco někdo prahne po velké zahradě, někdo zase po prostorném bytu.

Opravdu má realitní makléř práce nad hlavu. O sedavé zaměstnání se nejedná, protože makléř je neustále v terénu. Pohybuje se po jednotlivých nemovitostech, komunikuje s lidmi a snaží se jim vyhovět. Také je realitní makléř neustále na příjmu. Vypnout mobil se ani neodváží.

Jak se stát realitním makléřem?

Stát se realitním makléřem je snadné, ovšem plat se odvíjí od toho, jak moc se snažíte. Jakmile do vyhledávače zadáte „realitní kancelář Tábor“ (případně i jiné město), zobrazí se vám různé realitní kanceláře. Jednou z předních společností je RE/MAX One. Odměna v této realitní kanceláři se odvíjí od počtu uzavřených transakcí. Čím déle budete ve firmě, tím vyšších odměn se dočkáte.