Celkem v bazaru 57903 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2766 nových .

K čemu jsou v dnešní době vizitky?

Chcete na někoho udělat dojem, představit mu své služby či produkty, ukázat mu vaše portfolio a reference? Máte pravdu, k tomuto účelu dnes slouží webové stránky, případně katalogy a prospekty. Význam osobního setkání byste však přesto neměli podceňovat - a právě zde přichází ke slovu vizitka.

Nejde o přežitek

Vizitky, razítka a podobné způsoby lákání klientů: někteří si myslí, že jim už zvoní hrana. My se naopak domníváme, že sociální sítě nejsou vším a předání vizitky z ruky do ruky má možná významnější roli než kdy dřív. Čím zřídkavější totiž osobní kontakt je, tím více si ho vážíme a tím spíše si druhého zapamatujeme. Zapomenout, že jste si chtěli uložit zajímavý odkaz a později se k němu vrátit, je velmi snadné. Když ale doma najdete vizitku, ihned se vám vybaví kontext, v němž vám byla věnována, a spojíte si ji s konkrétním člověkem.

Předání vizitky

A kdy je tedy vhodná příležitost pro předání vizitky? Říká se, že byste s sebou několik kousků měli nosit vždy a všude, klidně i na koupaliště, protože právě ve chvíli, kdy vizitky zapomenete doma, budete je potřebovat. Nejčastěji ovšem přijdou vhod při nejrůznějšich networkingových setkáních, školeních, přednáškách a konferencích. A samozřejmě při jakémkoli přímém kontaktu se zákazníky. Faktem je, že ani v přehršli chytrých mobilních aplikací se nenajde dosud žádná, která by suplovala rychlou výměnu vizitek.

Jaká by měla vaše vizitka být?

To bohužel generalizovat nelze, jelikož záleží především na oboru vašeho podnikání. Kontroverzní malíř si logicky může dovolit úlet, softwarová firma spíše vsadí na klasickou eleganci. Trochu kreativity byste měli ale uplatnit v každém případě, abyste potenciální klienty nalákali - stačí i trefný slogan nebo zajímavé logo. Součástí vizitky může být třeba i kupon na slevu, možností je spousta. Hlavní je, abyste nezapomněli na žádné relevantní kontakty. Vyrobit si je nechte třeba ve společnosti Copyvizitky, specialisty na vizitky a razítka Praha 3.