Celkem v bazaru 96155 inzerátů, za posledních 24 hodin přidáno 2800 nových .

4 rady, jak na výběr matrace do postele

Kvalitu spánku výrazně ovlivňuje matrace. Jedině na vhodně zvoleném typu si totiž dobře odpočinete a vaše tělo nebude trpět.

1. Tvrdost

Záleží na každém člověku, jakou tvrdost matrace upřednostňuje. Někomu se lépe spí na tvrdším lůžku, jiní lidé pro změnu volí spíše měkčí varianty. Obecně se ale doporučuje vybrat si tvrdší typ matrace, pakliže máte větší hmotnost, případně jste obézní. Tělo do ní totiž tolik nezapadne a nedojde k jeho nepřirozenému kroucení.

2. Materiály

Ať už si do ložnice pořídíte levné matrace, nebo preferujete spíše dražší varianty, je potřeba hledět na materiály, z nichž jsou vyrobené. V současné době je v tomto směru opravdu z čeho vybírat.

Klasikou jsou pružinové matrace. Výhodou je jejich dlouhá životnost, oceníte i nízkou cenu. Pakliže chcete vyšší kvalitu, dá se sáhnout třeba po matracích ze studené pěny a latexu. Oba typy mají velmi dobré vlastnosti z hlediska přizpůsobení se lidskému tělu a jeho aktuální poloze. Díky tomu nedochází k proleženinám a bolestem svalů, páteře a krku. Mnohé z nich jsou vedené jako takzvané zdravotní matrace, jež se přímo doporučují osobám, které na lůžku tráví více času. Jde zejména o seniory a lidi se zdravotním postižením.

3. Rozměry

Pokud jde o velikost, platí zde pravidlo, že matrace má být vždy alespoň o 20 centimetrů delší, nežli je výška vaší postavy. Šířka by u dospělého člověka neměla být kratší než 70 cm.

4. Nákup

Při pořízení matrace do postele je praktické si ji vyzkoušet. Ne vždy je to ale možné. Hlavně ve chvíli, kdy využijete některý z internetových obchodů. U nich je naopak výhodou nižší cena oproti kamenným prodejnám. Navíc lze využít i různé slevové akce, jako například matrace 1+1, kdy za cenu jednoho produktu dostanete druhý kus zcela zdarma, čímž se dají v konečném důsledku ušetřit tisíce korun. Předností je rovněž možnost v klidu si vybrat vhodný typ matrace dle výše uvedených parametrů.