Infolinka733 455 333 po - pá 7:30 - 16:30

Celkem 108 739 inzerátů v nabídce.

Vinylové podlahy - Podlahy, které vás uchvátí

Popularita vinylových podlah neustále roste, není se však čemu divit, neboť tyto podlahové krytiny v sobě skvěle kombinují nejlepší vlastnosti přírodních a syntetických materiálů, navíc se řadí k těm nejlevnějším na trhu. Své využití nacházejí nejenom v domácnostech, kde se dokáží perfektně uplatnit kupříkladu v obývacím pokoji či ložnici, ale rovněž i v komerčních prostorech. Můžeme se tedy s nimi běžně setkat i v kancelářích nebo kavárnách.

Hlavní materiálem používaným na jejich výrobu je polyvinylchlorid (PVC). Vinylové podlahy jsou ve většině případů vícevrstvé. Podkladní vrstva dokonale přilne k podkladu, zároveň plní ochrannou a izolační funkci, dále pak nosná vrstva, která určuje celkovou pevnost, a nášlapná vrstva, ta zajišťuje odolnost vinylové krytiny proti opotřebení a umožňuje snadnou údržbu. Chybět nemůže ani stabilizační mřížka snižující teplotní roztažnost a fólie dávající podlaze její vzhled.

 

Jaké druhy vinylových podlah existují?

Hlavním kritériem při výběru vinylových podlah by měl být krom jejich designu, ceny a účelu využití zároveň i plánovaný způsob pokládky. Dle něj dělíme tyto podlahové krytiny do tří kategorií:

 

Lepené vinylové podlahy

Podlahy jsou dodávány jakožto 2 až 3 mm silné lamely o různých rozměrech, a to v nepřeberném množství dekorů, nejčastěji v imitaci dřeva, dlažby a kamene. Tyto lamely se následně instalují právě lepením, které probíhá buď na samolepící podložky, nebo natěsno vedle sebe na lepidlo.

 

Plovoucí vinylové podlahy

Konstrukce plovoucích vinylových podlah je velmi podobná lepeným dílcům, jen s tím rozdílem, že mají silnější nosnou vrstvu a po obvodu každé lamely se nachází zámky neboli click, pomocí něhož se lamely spojují k sobě.

 

Volně položitelné vinylové podlahy

Vinylové dílce bez zámkového spoje, jež se volně pokládají vedle sebe bez nutnosti lepení. Takovouto podlahu je možné bez problémů umístit i do místností se zvýšenou vlhkostí, tedy třeba do koupelny.

 

Nejzásadnější výhody vinylových podlah

Kromě již zmiňovaných předností - nízké ceny a snadné pokládky se vinylové podlahy mohou chlubit i dalšími kladnými vlastnostmi. Například jsou vysoce odolné vůči náročným podmínkám, zároveň se vyznačují dlouhou životností, vydrží vám klidně desítky let. A to v zcela nezměněném stavu, neboť mají paměťový efekt, díky němuž se při mechanickém poškození dokáží vrátit do své původní podoby.

Potěší vás rovněž i svými dobrými akustickými vlastnostmi, a aby toho nebylo málo, tak vinyl nabízí skvělé tepelně izolační vlastnosti, dokáže tak navodit to správné teplo domova. Navíc podlahy vyrobené z tohoto materiálu jsou hygienické, antialergické a antistatické.